Skolefest 2014

redigeret 27.12.2020

EN SUPER FED FEST !

 

52 glade mennesker deltog i skolefesten som varede i mere end 11 timer for en dels vedkommende.

God og rigelig mad, sang, konkurrence og en tur over på skolen i flot vejr samt minder på selve sportspladsen og så hjem til kaffen og en svingom.

Festkommiteen siger, rigtig mange tak til dem som gjorde dagen festlig.

Tilmeldte til festen lørdag den 11. oktober 2014

Alice Schack Furuberg (Borup) - årgang 1959, Frederiksborgvej 91

Annette Kaja Hansen (Tandberg) - årgang 1957, Møntmestervej

Belinda Mirza Møller - årgang 1959

Bendt Nielsen. årgang 1951. Jeg boede på Frederiksborgvej ved Rentemestervej og Glasvej.

Bente Heglund - årgang 1956,  Tomsgårdsvej 46

Bo Rasmussen - årgang 1968, Præstelængen 32

Britta Rasmussen (født Egeriis)- årgang 1957, Møntmestervej

Ebbe Hansen - årgang 1957, Tingskrivervej 8 ***

Erik Kehn Jensen - årgang 1960, Tomsgårdsvej 90 (Storgården)

Grete Normann Jørgensen (Rasmussen) - årgang 1960, Birkedommervej 10

Hedy Lander - årgang 1953, Birkedommervej 28

Hanne Olsen - årgang 1968, Utterslev Skole, Bispebjerg Skole

Hanne Stokholm - årgang 1961, Birkedommervej 2 (over bageren)

Helge Pedersen - Årgang 1959 - Møllelodden 11 st.

Ina Schack Vestergaard (Borup) - årgang 1962, Frederiksborgvej 91

Inger Rundstrøm (Olesen) - årgang 1959

Jan Hansen - årgang 1968

Jeanne Lysen Svendsen (Jensen) - årgang 1962, Frederiksborgvej 101, Hovmestervej 49

Jens Peter Leitritz -  Årgang 1959

Jytte Sjøberg (Broløs) - årgang 1955, Birkedommervej 26

Lars Mejer Frederiksen - årgang 1968, Skoleholdervej 7, 2.tv.

Leif Jørgensen - årgang 1957 Utterslev Skole + Bispebjerg Skole

Lene Langkilde (Rasmussen) - årgang 1956, Birkedommervej 2 (over bageren)

Lennart Rasmussen - årgang 1957, Rentemestervej

Lisbeth Kaas (Hansen) - årgang 1968

Liselotte Larsen (Christensen) - årgang 1967

Lone Karlsson - årgang 1958, Skoleholdervej

Lone Stougaard - årgang 1959,  Magistervej

Marianne Weihrauch - årgang 1968

Niels Andersen - årgang 1956, Hovmestervej 47

Ole Svensson (1955-65) Bispeparken 32

Ole Sørensen - årgang 1958, Rentemestervej

Palle Kejlstrup -

Peter Normann Rasmussen - årgang 1957, Birkedommervej 10

Pia Jensen - årgang 1959, Smedetoften 26

Preben L. Jensen - årgang 1968

Rene Pedersen - årgang 1968 - Ringertoften

Steffen Storm Møller - årgang 1957, Storgården, På Bjerget.

Susanne Agger (Harder) - årgang 1957- Hovmestervej 49

Susanne Beligiannis. født Andersen 1959 Utterslev + Bispebjerg Skole

Susanne Nielsen - årgang 1961

Susanne Saxtorff ( Laursen) - årgang 1958, Hovmestervej 43 

Susi König - årgang 1980

Svend Erik Knudsen - årgang 1957, Tingskrivervej

Søren B. Sørensen - årgang 1957, Mosesvinget

Tina Ball - årgang 1966

Tom Mikkelsen - årgang 1968

Tommy Skov - årgang 1957, Tingskrivervej 16

Ulla Christiansen (født Pedersen ) årgång 1959, Utterslev skole + Bispebjerg Skole

William Bjarnø Jensen, årgang 1951, Tomsgårdsvej (Storgården

Wivi Dalmark - årgang 1959, Frederiksborgvej

Yvonne Olesen (Hansen) - årgang 1957, Bogtrykkervej 9




Tommy