Velkommen til vores hjemmeside

 

Anne på vegne af Henny Lizzie Nielsen (Christensen) -
Thorup05@jubii.dk

 

bendtbach@gmail.com

Bent Øberg årgang 1945bent@oeberg.dk

Flemming Lynge - flynge@gmail.com

Githa Høgskær - githa.h@juflynge@gmail.combii.dk

Hanne Stokholm (Rasmussen)- årgang 1961, Birkedommervej 2 hstokholm@yahoo.dk

Helle Stjernholm Pedersen (Christiansen)

Ina Schack Vestergaard (Borup) - årgang 1962, Frederiksborgvej 91

Inga Månsson (Lund) mons@sport.dk

Jette (Rasmussen) Gier - jette.gier@bigpond.co

John Jensen - årgang 1962, Hovmestervej  jmjphoto55@gmail.com

John Steffensen johnvips@mail.dk

Jytte Kofod (nu Caspersen) - årgang 1948 jca@privat.dk

Jørgen Andreasen jorgenrahbaek@hotmail.com

Kirsten Lyngbye -  årgang 1962 (Utterslev Skole) kirstenlyngbye@gmail.com
Klavs Grubbe - lærer Utterslev Skole, Bispebjerg Skole 

klavs.grubbenull@gmail.com

Leif Juul - årgang 1966, Skovløbervej 9, 4.th    leifjuul59@gmail.com     

Maj-Britt Hansen - årgang 1964           maj-britth@live.dk                           

Majbritt Jensen - årgang 1967 - Tomsgårdsvej 65 jensenmajbritt79@gmail.com

Niels Ribergaard (tidl. Christensen) - Vinkelgården - 1963u  n.ribergaard@gmail.com

Pia de Renouard -tulle2000@gmail.com

Torben Brovall renebrovall@hotmail.com

Redaktionen er bekendt med e-mail adressen på dem, der har skrevet en kommentar, været i telefonisk kontakt med en af redaktørerne eller sendt en e-mail, så er man interesseret i at komme i kontakt med en af dem, skulle der være gode muligheder.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Følgende har skrevet en kommentar,været nævnt i en kommentar eller har været i telefonisk kontakt med en af redaktørerne eller sendt en e-mail:

Allan Dichow - Vinkelgården - årgang 1963u

Belinda Mirza Møller - årgang 195


Berit Gevad

Birgitte Dalum - Utterslev Skole 1953-1957  bdalum@webspeed.dk

Bitten Rasmussen (tidl. Birthe Larsen) - årgang 1953, Tomsgårdsvej  98, 2. sal tv. (Sto

Bjarne Bast Sørvåg (Hansen) - årgang 1960, Ringertoften 10 bjbaso@gmail.com

Bjarne Faurbye

Bjarne Rasmussen - årgang 1963

Bo Rasmussen Dahlin - årgang 1968, Præstelængen 32  bo.dahlin@tunenet.dk

Bo Størup - Vinkelgården - årgang 1963u 

 

Conni Lyngholt Hansen (Jensen) Flecon@mail.dk

Conny Brøndum Svendsen - lærer på Bispebjerg Skole/Utterslev Skole fra 1971-1990.  connyb47@msn.com

Dan Bengtson -  dan.bengtsson11@gmail.com

Djini Dinesen´


Elisabeth Tvede - Utterslev Skole, Bispebjerg Skole 65/66 - Degnestavnen 21 -

missq1953@gmail.com

Ellen Hansen, nu Jørgensen

Erik Kehn Jensen - årgang 1960, Tomsgårdsvej 90 (Storgården)

Kehn@kehnwarnoe.dk

Erling Elsgaard -  erlingelsgaard3@hotmail.com

Erling Faurbye - erling.faurbye@gmail.com

Eva Zukunft (Eva Zukunft Hansen) - årgang 1951, Skoleholdervej 57,3., Tuborgvej 190,

eva@evaz.dk

Finn Hartvig Olsen - årgang 1948, Frederiksborgvej 95 f.hartvig@mail.tele.dk

Flemming Christensen - årgang 1957 triflem1@gmail.com

Flemming Lynge - flynge@gmail.com

Flemming Ovesen - årgang 1957, Birkedommervej 19  flovesen@email.dk

Flemming P. Rohback - Grundtvigskolen 1959-1969.

Frede Norbrink

Githa Høgskær - githa.h@jubii.dk

Gracie Melby

Grete Normann Jørgensen (Rasmussen) - årgang 1960, Birkedommervej 10.

Hanne Olsen - årgang 1968, Utterslev Skole, Bispebjerg Skole 

 olsensenergy@webspeed.dk

Hanne Stokholm (Rasmussen) - årgang 1961, Birkedommervej 2 (over bageren).  hstokholm@yahoo.dk

 

Harry Jørgensen - årgang 1961  hajoergensen@hotmail.com

Hartvig Schmidt

Helle Stjernholm Pedersen (tidl. Christiansen)


Henning Gravesen - årgang 1961, Skoleholdervej.Henning Kipling - årgang 1946, Tomsgårdsvej 56 kipling@kabelmail.dk

Henning Kusk - årgang 1956

Henrik Birger Olsen - kran1961@hotmail.com

Inge Rundstrøm (Olesen)

Inge Stocking - årgang 1956

Ingrid Kjær

Jan Andersson

Jan Hansen - årgang 1967  janhan@comxnet.dk

Jan Finn Hansen - årgang 1961

Jan Jensen - årgang 1961  jan.j.jensen@gmail.com

Jan Petersen (Basse), Gravervænget 6 - årgang 1961

janbassepetersen@gmail.com

Jan Ravn

Janni Ea Jensen - årgang 1967/68

Jeanne Lysen Svendsen (født Jensen) - årgang 1962, Hovmestervej


Joan Madsen (Jensen) joan_madsen@webspeed.dk

John Lund-Hansen - 1957 , Landfogedvej 8 -  joluha @live.no

John Nørregård Nielsen jovi@youmail.dk

John (Gregersen) Zinda

Jørgen B. Aafalk

Jørgen Andreasen - jorgenrahbaek@hotmail.com

Karin Ifanger - årgang 1961, Vinkelgården 105.

Karin Isabella Nielsen karin@fonnex-data.dk 

Karin Meier

Karin Frederiksen Nannberg - lærer på Bispebjerg Skole fra 1969-2007 karin@nannberg.dk

Kate Sprogøe Jønsson - årgang 1961

Keld Bjarne Rasmussen

Khitty Haugsted  khitty@live.dk

Kjeld Thygesen - årgang 1946, GraverKenneth Nielsen - kom til skolen i 1965 (5. klasse) og skiftede skole i 1967. 

boede på Møntmestervej 56.

Kim Gyldsø

Kirsten Lyngbye -  årgang 1962 (Utterslev Skole) kirstenlyngbye@gmail.com

Kirsten Skov - årgang 1961- Tingskrivervej 16.

Kjeld Stærmose  - starmosedc@mail.dk

Klavs Grubbe - lærer Utterslev Skole/Bispebjerg Skole. 

klavs.grubbe@gmail.com

Knud Pheiffer -årgang 1961

Lars Mejer Frederiksen - årgang 1968, Skovløbervej 7, 2tv. lars@ganci-mejer.dk

Lars Møller Sørensen

Lisbeth Andersen (født Laursen) - årgang 1960

Lisbeth Kaas (Hansen) - årgang 1968 lisbethkaas@gmail.com

Lisbeth Preil (Grundtvigskolen)

Maiken Rune Hansen - årgang 1968

Merethe kolstrup merethekolstrup@hotmail.com

Merete Nielsen

Michael (Pedersen) Milting - årgang 1960 - Bomsluttervej 6

Nesrin Asani - årgang 1995  nesasasasa@hotmail.com

Niels Andersen - årgang 1956, Hovmestervej 4

Niels Ribergaard (tidl. Niels Christensen) - Vinkelgården - årgang 1963u n.ribergaard@gmail.com

Nina Jensen

Ole Nielsen ole.nielsen.lyngby@gmail.com

Per Tværgård - gik i mellemskolen 1956-1959  Klaverper@paradis.dk

Per Ulrik Jønsson - årgang 1953 - per-jonsson@t-online.de


Pia de Renouard 
tulle2000@gmail.com

Poul Bauer - Emdrup skole

Poul Erik Waldhauer - Grundtvigskolen (www.Grundtvigskolen-nv.dk)

weppew@mail.dk

Poul Støvhase - årgang 1961

Preben Lyngholt Jensen - årgang 1968 lyngholt@live.dk

Rene Pedersen - årgang 1968, Ringertofte

Signe Blasone (Jakobsen) - årgang 1961 signe@blasone.eu

Steffen Bo Hansen - årgang 1958, Bispeparken 5.

Susanne Larsen - årgang 1962, Utterslev Skole + Bispebjerg Skole  Janogsane@hotmail.com




Søren Svane Gyldsø


Thomas Velin 

Tommy Christensen

Torben Jacobsen

Torkild Jensen

Werner Olsen - årgang 66-67 (10. klasse).

William Bjarnø Jensen - Storgården, Tomsgårdsvej  jw@bjarnoe.dk

Yvonne Kirketerp - årgang 1960?  vonnek55@hotmail.com






Velkommen til vores hjemmeside